ՀՀ կառավարության որոշմամբ՝ վերականգնված «Անվերջության ժապավեն» հուշարձանը և «Արձագանք» քանդակը այսուհետ կլինեն տեսախցիկների 24 ժամյա հսկողության տակ։
Վերականգնման աշխատանքների ավարտից հետո, «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ը նախաձեռնեց տարածքի բարեկարգումը և անվտանգության գերժամանակակից համակարգերի տեղադրումը՝ բացառելու համար հուշարձանի և քանդակի նկատմամբ վանդալիզմի դեպքերը։
Հ․Գ․ Երևան-Սևան մայրուղու 32-րդ կմ-ի վրա գտնվող «Անվերջության ժապավեն» կամ «Ճանապարհաշինարարներ» հուշարձանը, նաև՝ Երեւան-Սեւան միջպետական ճանապարհին գտնվող «Արձագանք» քանդակը նախկինում պարբերաբար վանդալիզմի են ենթարկվել։

The restored monument “The Ribbon of Infinity” (Anverjutyan Zhapaven) and sculpture “Echo” (Ardzagank) henceforth, will be under 24-hour surveillance by cameras, by the decision of the Government of the Republic of Armenia.
After the completion of the restoration works, the “Service for the Protection of Historical Environment and Cultural Museum-Reservations” SNCO initiated the improvement of the area and the installation of the security system to prevent vandalism of the monument and sculpture.
PS “The Ribbon of Infinity” (Anverjutyan Zhapaven) or “Chanaparhashinararner” monument on the 32nd km of the Yerevan-Sevan highway, as well as the “Echo” (Ardzagank) sculpture on the Yerevan-Sevan interstate highway, have been vandalized several times before.