ԼԵՀԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ «ՄԵԾԱՄՈՐ» ՊԱՏՄԱՀՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ԱՐԳԵԼՈՑ-ԹԱՆԳԱՐԱՆՈՒՄ
Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մարչին Փշիդաչի գլխավորած պատվիրակությունը հյուրընկալվել է «Գառնի» և «Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարաններում։
«Մեծամոր» արգելոց-թանգարանում հյուրերը ծանոթացել են՝  հնագիտական եզակի ցուցադրությանը, հայ-լեհական միջազգային հնագիտական արշավախմբի աշխատանքներին և արդյունքներին։ Քննարկվել են հայ-լեհական մշակութային և գիտական համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Պատվիրակությանը ուղեկցել են՝ «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պարտականությունները կատարող Արմեն Հովհաննիսյանը, տնօրենի տեղակալ Հայկ Դանիելյանը, գիտնական-քարտուղար Աշոտ Փիլիպոսյանը, հնամարդաբան Հասմիկ Սիմոնյանը, Ցուցադրությունների և միջոցառումների կազմակերպման բաժնի պետ Արտավազդ Զաքյանը:

The delegation led by the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Poland, Marcin Przydacz, was hosted in “Garni” historical and cultural museum-reserve and “Metsamor” historical and archeological museum-reserve.
The guests got acquainted with the unique archeological exhibition and the works and results of the Armenian-Polish international archeological exhibition in “Metsamor” historical and archeological museum-reserve. Issues related to Armenian-Polish cultural and scientific cooperation were discussed.
The delegation was accompanied by: the acting director of the “Service for the Protection of Historical Environment and Cultural Museum-reservations” SNCO Armen Hovhannisyan, the deputy director Hayk Danielyan, scientific secretary Ashot Piliposyan, paleoanthropologist Hasmik Simonyan, the Head of the Department of Scientific-Cultural Exhibitions and Events Organization Artavazd Zakyan.